Tuesday, November 12, 2013

YouTube prezentuje: Fan Finder

Wszystkie świetne kanały są współtworzone przez zaangażowanych odbiorców. Dlatego kilka miesięcy temu wprowadziliśmy narzędzie “Najlepsi odbiorcy”, umożliwiając Ci interakcję z najaktywniejszymi widzami. Teraz przedstawiamy Fan Findera, który wyszuka i nieodpłatnie pozyska nową publiczność dla Twojego kanału.

Fan Finder analizuje interakcje widzów z milionami kanałów na YouTube, by dotrzeć do osób, które mogą być potencjalnie zainteresowane Twoimi filmowymi propozycjami. Sprytne, prawda? Prezentacja Twojego kanału odbywa się za pomocą reklamy wideo TrueView, którą widzowie mogą pominąć po upływie 5 sekund. Jeżeli chcesz wypróbować, jak to działa, stwórz autoreklamę, wgraj ją na swój kanał i prześlij do Fan Findera. Rozpowszechnimy ją nieodpłatnie, a Ty zyskasz szansę nawiązania kontaktu z nowymi odbiorcami.

Oto kilka przydatnych wskazówek do stworzenia skutecznej autoreklamy:
 1. Niech reklama Twojego kanału będzie zwięzła i zajmująca: przedstaw widzom jego zawartość – nie zakładaj, że już kiedyś o nim słyszeli. Pamiętaj, że Twój przekaz będzie prezentowany w TrueView, który umożliwia pominięcie reklamy już po 5 sekundach. Warto od razu przejść do sedna. 
 2. Pamiętaj o dostarczeniu rozrywki: zazwyczaj lepiej jest pokazać, o czym jest Twój kanał, niż o tym opowiedzieć. Jeżeli specjalizujesz się w tematyce komediowej – bądź zabawny. Jeżeli Twoim żywiołem jest muzyka – unikaj ciszy. Wiesz, w czym rzecz.
 3. Zadbaj o wyrazisty przekaz: koncentruj się na specyfice swojego kanału i na powodach, dla których warto się nim zainteresować lub subskrybować jego zawartość. 
 4. Wezwij do działania w czytelny sposób: określ, czego oczekujesz od swoich widzów. Napisz to i zawrzyj w reklamie swojego kanału. Nie zapomnij też wyjaśnić, na czym polega subskrypcja (na przykład: „Chcesz zobaczyć więcej? Subskrybuj tutaj”). 
 5. Branding ma znaczenie: upewnij się, że Twój komunikat jest klarowny i konsekwentnie go powtarzaj. Celem jest zapamiętanie Twojego kanału przez kolejnych widzów. 
Odwiedź www.youtube.com/fan_finder, by dowiedzieć się więcej i obejrzeć parę świetnych przykładów reklamujących kanały użytkowników.

Zespół YouTube

3 comments:

 1. Get a list of top 8 Licensed, Insured, Pre-screened & Reliable Packers and Movers, and Movers and Packers. Request free quotes to compare and select the best one.
  Packers and Movers bangalore
  Packers and Movers pune
  Packers and Movers delhi
  Packers and Movers gurgaon
  Packers and Movers noida

  ReplyDelete
 2. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete