Thursday, December 12, 2013

Aktualizowanie komentarzy w YouTube

Od czasu, gdy dwa tygodnie temu uruchomiliśmy nowy system komentarzy w YouTube, wielu twórców zwróciło nam uwagę na rosnącą ilość spamu. Nowy system rozwiązał wiele problemów ze spamem, które dotykały YouTube w przeszłości, ale przy okazji stworzył niestety nowe możliwości do nadużyć. Krótko po jego wprowadzeniu zauważyliśmy, że wielu użytkowników je wykorzystuje.
Włożyliśmy dużo pracy w ograniczenie spamu w komentarzach, wprowadzając parę poprawek, takich jak:  

  • lepsze rozpoznawanie niewłaściwych linków i prób podszywania się pod inne osoby,
  • lepsze rozpoznawanie grafik ASCII,
  • zmiana sposobu wyświetlania długich komentarzy.
Zdajemy sobie sprawę, że z powodu spamu w komentarzach trudno było początkowo korzystać z nowego systemu. Cieszymy się więc, że w miarę rozwiązywania przez nas problemów coraz więcej osób się do niego przekonuje. Korzystając z uwag, które otrzymujemy od Was i Waszych widzów, wprowadzamy nowe funkcje, takie jak wątki rozmów i formatowanie w komentarzach.
Co dalej? Będziemy wprowadzać kolejne poprawki, by umożliwić Wam lepsze zarządzanie komentarzami do filmów. Zbiorcza moderacja komentarzy to jedna z funkcji, o które twórcy od dawna prosili. Już wkrótce udostępnimy odpowiednie narzędzia. Jednocześnie cały czas pracujemy nad ulepszeniem systemu ocen komentarzy i moderacji komentarzy z poprzedniej wersji systemu.

Dziękujemy za cierpliwość.

Zespół YouTube

No comments:

Post a Comment